معرفی دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس

ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت دندان یکی از روش‌های ترمیمی زیبایی و تعمیری در زمینه دندانپزشکی است که برای تغییر شکل، اصلاح رنگ، اصلاح فضای بین دندان‌ها و یا تقویت دندان‌های صدفی (صدف‌های ظریف دندانی که برای اصلاح دندان‌های دائمی مورد استفاده قرار می‌گیرند) استفاده می‌شود.

این روش اغلب در مواردی که نیاز به ترمیم زیبایی دندان‌ها و ایجاد تغییرات ظاهری بهتر و متناسب‌تر با چهره فرد وجود دارد، به کار گرفته می‌شود.

ونیر کامپوزیت در تهرانپارس معمولاً از مواد کامپوزیتی تهیه می‌شوند که به رنگ طبیعی دندان شبیه‌سازی می‌شوند.

معرفی دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس

این ونیرها به شکل نازکی بر روی سطح جلویی دندان‌ها قرار می‌گیرند و به دندان‌ها چسبانده می‌شوند.

 

فرآیند انجام این ترمیم زیبایی به طور معمول به دو مرحله تقسیم می‌شود:

1-تعیین شکل و رنگ مناسب:

در این مرحله، ابتدا دندانپزشک با بیمار مشورت می‌کند و شکل و رنگ مطلوب ونیر را بر اساس نیازها و ترجیحات بیمار تعیین می‌کند.

پس از انتخاب شکل و رنگ مناسب، دندانپزشک دندان را آماده‌سازی می‌کند.

2– نصب ونیر:

در این مرحله، دندانپزشک ونیرهای کامپوزیت را به دندان‌ها چسبانده و به شکل نهایی آن‌ها ترتیب می‌دهد.

سپس ونیرها با استفاده از نور خاص توسط پزشک  سخت می‌شوند و ترمیم زیبایی دندان‌ها تکمیل می‌شود.

کلیک کنید:

گالری فیلم و عکس ونیر کامپوزیت در شرق دنتال

مزایای ونیرهای کامپوزیتی

ونیرهای کامپوزیت دندان، به عنوان یک روش موثر در زمینه ترمیم زیبایی دندان‌ها، دارای مزایای زیادی هستند.

در ادامه برخی از اصلی‌ترین مزایای ونیرهای کامپوزیت دندان را ذکر می‌کنیم:

 

اصلی ترین مزایای ونیر کامپوزیت توضیحات
زیبایی طبیعی ونیرهای کامپوزیت دندان به رنگ و شکلی شبیه به دندان‌های طبیعی ساخته می‌شوند و به لحاظ ظاهری بسیار طبیعی به نظر می‌آیند. این امر باعث ایجاد یک لبخند زیبا و هماهنگ با چهره فرد می‌شود.
حذف کمتر ماده از دندان نصب ونیرهای کامپوزیت نیاز به حذف کمتر ماده از سطح دندان دارد نسبت به ترمیم‌های سنتی، که باعث حفظ بیشتر ماده دندانی می‌شود و موجب استحکام و سلامت دندان می‌گردد.
مقاومت و ماندگاری ونیرهای کامپوزیت دندان، با کیفیت بالا ساخته می‌شوند و دارای مقاومت مناسب در برابر فشارهای معمولی و خوردگی هستند. همچنین، اگر با دقت و با رعایت نکات بهداشتی نگهداری شوند، می‌توانند مدت زمان طولانی‌تری باقی بمانند.
نیاز به حذف پوسیدگی و ناهمواری‌ها ونیرهای کامپوزیت دندان این امکان را می‌دهند که پوسیدگی‌ها و ناهمواری‌های سطحی دندان را به صورت جزئی یا کامل حذف کنند و سطح دندان را صاف کنند.

 

معایب ونیر کامپوزیت

استفاده از ونیرهای کامپوزیت دندان ممکن است به معایبی نیز منجر شود. در ادامه، برخی از اصلی‌ترین معایب ونیرهای کامپوزیت دندان را ذکر می‌کنیم:

  • مقاومت کمتر: در مقایسه با ونیرهای پرسلن (سرامیکی)، ونیرهای کامپوزیت دندان دارای مقاومت کمتری هستند و ممکن است در مواجهه با فشارها و خوردگی‌ها کوچکتر دچار خراشیدگی شوند.
  • طول عمر محدودتر: ونیرهای کامپوزیت دندان نسبت به ونیرهای پرسلن معمولاً طول عمر کمتری دارند و نیاز به تعویض و تعمیر مجدد بیشتری هم دارند.
  • حساسیت: برخی افراد ممکن است به‌طور موقت به ونیرهای کامپوزیت دندان حساسیت داشته باشند، که این مسئله با گذر زمان معمولاً تا حدودی کاهش می‌یابد.
  • هزینه‌های بیشتر در تعمیر و تغییر: در صورت نیاز به تعمیر یا تغییر ونیر کامپوزیت دندان، این کار ممکن است هزینه‌های بیشتری را نسبت به تعمیر و تغییر ونیرهای پرسلن به همراه داشته باشد.
معرفی دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس

برخی افراد ممکن است به‌طور موقت به ونیرهای کامپوزیت دندان حساسیت داشته باشند، که این مسئله با گذر زمان معمولاً تا حدودی کاهش می‌یابد.

 

دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس

چنانچه تمایل به انجام ونیر کامپوزیت دندان دارید و به دنبال دکتر متخصص و با تجربه هستید می توانید با مراجعه به اینترنت و سرچ دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس بهترین دکتر های متخصص در تهرانپارس را پیدا کنید.

معرفی دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس در انواع سایت ها وجود دارد و شما  به راحتی می توانید با تحقیق و پرس و جو بهترین دکتر را انتخاب کنید.

دکتر ونیر کامپوزیت در تهرانپارس

کلیک کنید:

دکتر ونیر کامپوزیت در پیروزی/مزیت نسبت به لمینت