دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی چه خدماتی ارائه می دهند؟

دندانپزشکی زیبایی چه خدماتی ارائه می دهند؟

دندانپزشکی زیبایی، شاخه ای از دندانپزشکی است.

می توان گفت! دندانپزشکی زیبایی، علمی آمیخته به هنر می باشد که با دستان با مهارت دندانپزشک متخصص، بسیاری از نواقص ظاهری دندان ها برطرف می شود.

در این مقاله شما عزیزان را با خدماتی که دندانپزشکان زیبایی ارائه می دهند، آشنا خواهیم کرد.

دندانپزشکی زیبایی

سفید دیده شدن دندان ها:

جرمگیری:

جرمگیری، اولین روش ساده برای ظهور رنگ اصلی دندان ها و رفع زردی و لک های ایجاد شده در اثر مصرف مواد غذایی، دخانیات و … می باشد. این روش با ابزار مختلفی در دندانپزشکی ها انجام می گیرد.

بلیچینگ:

احتمالا شما عزیزان نیز با محصولاتی که داروخانه ها برای سفیدی دندان ها ارائه میدهند، آشنا هستید.

این محصولات با اثربخشی جزئی، برای رفع لکه های سطحی مناسب می باشند. اما، در صورت عمیق تر بودن لک های دندانی، دندانپزشک، سفید کننده قوی تری را مدنظر قرار خواهد داد که استعمال آن در خانه امکان پذیر نیست. این روش در حدود دو درجه بسته به شرایط دندان، دندان ها را روشن می سازد.

دندانپزشکی زیبایی

کامپوزیت:

کامپوزیت لایه ای سفارشی از یک ماده به خصوص بر روی دندان هاست. در صورت تشخیص عدم بیماری دندان ها از آن به عنوان روکش بر روی دندان استفاده می کنند.

کامپوزیت به مینای دندان هیچ آسیبی نمیرساند. بدون کوچکترین تغییری بر روی دندان ها نصب می شوند. تنوع رنگ در این روش زیاد است و می توان دندان را از حد طبیعی روشن تر نمود.

کامپوزیت، بر طرف کننده کجی (به صورت محدود و نه در حد ارتودنسی)، فاصله های خالی، کاور دندان های با لک های عمیق و یا لب پر شده و شکسته است.

ایمپلنت دندان در شرق تهران

لمینت:

لمینت ها روکش های دندانی ای هستند که به راحتی کامپوزیت قابل اجرا نیستند. از لحاظ برآورد هزینه، هزینه بالاتری دارند. در مقابل عمر آن ها از کامپوزیت بیشتر است.

این روکش ها پس از قالب گیری آماده نصب می شوند. عملکرد لمینت ها مانند کامپوزیت می باشد.

لمینت تمام بد شکلی های جزئی، فاصله ها، لک ها و حفره ها را پوشش می دهد.

تاج دندان:

تاج دندان، روکشی برای دندان است که از مرز لثه آغاز و تا نوک سطح دندان را پوشش میدهد.

پزشکان توصیه می کنند! در دندان هایی با پوسیدگی های شدید که مقدار پر کردگی آمالگام در آن ها از نصف بیشتر می باشد، حتما روکش بر روی دندان قرار داده شود.

این روکش هم به زیبایی دندان ها کمک می کند و هم مقاومت دندان را در اثر آسیب های بعدی بالا میبرد.

دندانپزشکی زیبایی

صاف کردن دندان های نامرتب:

ارتودنسی:

ارتودنسی از زیر شاخه های دندانپزشکی زیبایی است. مرتب کردن دندان ها با کشیدن دندان های اضافی و بریس در مدت زمان مشخصی انجام می گیرد. بریس ها انواع مختلفی دارند. بررسی مشکلات فک و دندان، لزوم جراحی فک و … با تشخیص متخصصان ارتودنسی صورت می گیرد.

در این روش با جابه جایی تدریجی دندان ها در بافت استخوانی مرتب سازی انجام می شود.

ارتودنسی در شرق تهران

دندانپزشکی زیبایی

ترمیم شکستگی های کوچک ایجاد شده بر روی دندان های جلو:

باندینگ:

در باندینگ، مقداری کامپوزیت (ماده رزینی) برای ترمیم شکستگی های جزئی دندان های جلو استفاده شده و مطابق رنگ دندان عملیات ترمیمی انجام می گیرد.

 

 دندانپزشکی زیبایی

پر کردن جای خالی دندان های کشیده شده:

ایمپلنت:

در این روش، یک پیچ (فلزی از جنس تیتانیوم) که نقش ریشه دندان را ایفا می کند، در بافت استخوانی کار گذاشته می شود. این دندان های مصنوعی، به صورت یک دندان مستقل و یا چند دندانی قابل اجرا هستند.

در این روش ظاهر دندان، طبیعی به نظر می رسد. همچنین، با توجه به کارگزاری ایمپلنت در بافت استخوانی، این دندان مصنوعی عملکردی مشابه دندان طبیعی خواهد داشت.

بهتر است بدانید! ایمپلنت ها اگر آسیب نبینند، میتوانند سال های زیادی عمر کنند.

ترمیم بلندی و کوتاهی ارتفاع لثه ها:

کانتورینگ لثه:

در صورت بلندی لثه ها یا لبخند لثه ای، دندانپزشکان با استفاده از روش های مختلف همچون لیفت، امتداد لثه را کمی بالاتر میبرند. در این حالت دندان ها بیشتر دیده شده و لبخندی زیباتر به نظر خواهد رسید.

لازم به ذکر است! اصطلاحاتی همچون لبخند هالیوودی و … نام های دیگری می باشد که به این دست از خدمات نسبت داده می شوند. به طور کلی، همواره دندانپزشکان با ارائه خدمات زیبایی در تلاش برای حفظ جذابیت و ایجاد اعتماد به نفس در تمامی اقشار جامعه با سطح درآمد گوناگون هستند.

 

بهتر است بدانید!

دندان ها به وجود آورندگان لبخندهای زیبا هستند. این عضو جذاب، زمان صحبت کردن بسیار جلب توجه می کند. امروزه ظاهر و باطن دندان ها در کنار هم اهمیت دارند. به این معنا که، دندان های بدون زردی، لکه، شکستگی و یا افتادگی، همان قدر مهم هستند که دندان های بدون پوسیدگی و خرابی و سالم دارای اهمیت می باشند.

 

پس، زیبایی دندان خود را جدی بگیرید!