خدمات ایمپلنت دندان و کاشت دندان

خدمات ایمپلنت دندان بهترین گزینه برای جبران دندان های از دست رفته میباشد . اما هزینه ای به طبع بالاتر از روش های دیگر دارد . اما در مرکز دندانپزشکی شرق دندان هر واحد یعنی هر کاشت دندان قیمت 6 ملیون تومان با برند کره ای از 0 تا 100 خرج بر میدارد.

 

شما میتوانید همین حالا در لینک زیر چگونگی انجام ایمپلنت دندان را همراه فیلم مشاهده کنید.

 

گالری فیلم و عکس ایمپلنت دندان

 

ایمپلنت چیست؟

 

ایمپلنت شامل سه بخش اصلی (پیچ، پایه و تاج) می باشد که به طور کلی برای جایگزینی دندان یا دندان های از دست رفته به کار می رود. در این روش درمانی، قسمت پیچ در بافت استخوانی قرار می گیرد و باعث می شود این دندان مصنوعی عملکرد و احساسی مشابه دندان طبیعی ایجاد نماید. در واقع ایمپلنت های دندانی به عنوان ترمیم کننده ای قوی و طولانی مدت شناخته شده اند.

 

ایمپلنت دندان در شرق تهران ؛ ایمپلنت چگونه انجام می شود؟

 

ایمپلنت گذاری سه دوره اصلی دارد. دوره اول شامل مشاوره درمانی می باشد، در این دوره دندانپزشک شرایط فک و دهان بیمار را به صورت فیزیکی مورد بررسی قرار خواهد داد، همچنین تصاویر مورد نیاز برای درک بهتر شرایط دندانی گرفته خواهد شد و اقدامات ابتدایی نظیر جراحی ریشه دندان باقی مانده در لثه و یا کشیدن دندان آسیب دیده انجام می شود.

 

در دوره دوم بافت استخوانی پس از بهبودی جراحت برای گذاشتن پیچ ایمپلنت آماده خواهد شد، پس از گذاشتن پیچ، چند ماه فرد نیاز به استراحت خواهد داشت تا در این دوره پیچ با استخوان فک ادغام شود. سپس دوره نهایی شامل گذاشتن پایه و تاج سفارشی می باشد.

 

دلایل انتخاب ایمپلنت توسط پزشکان چیست؟

 

دلایل زیادی وجود دارد که پزشکان ایمپلنت دندانی را توصیه می نمایند. در زیر به چند دلیل رایج استفاده از ایمپلنت دندانی اشاره شده است:

 

  • نسبت به پروتزهای متحرک (دندان های مصنوعی سنتی)، طبیعی به نظر می رسد در نتیجه به دلیل عدم تشخیص مصنوعی بودن آن، باعث افزایش اعتماد به نفس خواهد شد.
  • دوام بیشتری نسبت به دندان مصنوعی خواهد داشت، دندان مصنوعی در صورت تغییر شکل دهان با گذشت زمان ممکن است کمی ناراحت کننده باشد.
  • ایمپلنت برای دندانهای موجود در دهان خطر آسیب دیدگی کمتری را در پی دارد و یا می توان گفت به دندان های کناری آسیبی نخواهد زد، این درحالیست که سایر روش ها همچون بریج، روکش گذاری و … ممکن است به دندان های کناری آسیب وارد کنند.
  • با استخوان به صورت طبیعی جوش می خورد و از تحلیل رفت و آتروفی استخوان جلوگیری می کند.
  • ایمپلنت ها از پروتزهای دندانی موثرتر هستند، زیرا با توجه به موقعیت حضور آنها در فک، با گذشت زمان قوی تر می شوند. در برخی از برنامه های درمانی برای دندان مصنوعی، از ایمپلنت جهت لنگر انداختن مجموعه های مصنوعی کامل استفاده می شود و در این شرایط دیگر نیازی به استفاده از به چسب های نامرتب و نامطلوب نخواهد بود.