ارتودنسی در شرق تهران

ارتودنسی در شرق تهران

ارتودنسی چیست؟

راه حلی اصولی برای داشتن دندان هایی یکدست!

امروزه داشتن دندان هایی زیبا، یکدست، سفید و درخشان دیگر یک آرزوی محال نمی باشد. با وجود انواع درمان های دندانپزشکی از قبیل ارتودنسی، بلیچینگ، لمینت، کامپوزیت تمامی افراد در هر سن و شرایطی می توانند از زیبایی دندان های خود لذت ببرند.

در مقاله بهترین مرکز ارتودنسی در شرق تهران با ارتودنسی بیشتر آشنا خواهید شد.

ارتودنسی در شرق تهران

قبل و بعد ارتودنسی

ارتودنسی در شرق تهران

ارتودنسی روشی درمانی برای اصلاح فرم دندان می باشد. این روش قدمتی دیرینه دارد و در دو نوع ثابت و متحرک مورد استفاده قرار می گیرد.

چرا ارتودنسی مورد نیاز است؟

کج شدن دندان، شلوغی دندان در دهان، فاصله دندانی و مواردی از این قبیل از دلایل مراجعه به دندانپزشک برای ارتودنسی می باشد.

از دلایل دفرمه شدن دندان در دهان می توان به کوچک بودن فک به طور ژنتیکی، عادات طولانی مدت در کودکان (مکیدن پستانک و یا گاز زدن اشیا سفت)، ضربه به دهان یا آسیب ناشی از پوسیدگی اشاره داشت.

ارتودنسی در شرق تهران

قبل و بعد ارتودنسی

ارتودنسی در شرق تهران ؛ آیا ارتودنسی درد دارد؟

با توجه به نحوه عملکرد ارتودنسی در حرکت دادن دندان به مرور زمان با استفاده از ابزاری چون سیم، براکت (بریس) و کش (تای الاستیک) در مراحل اولیه درمان، ممکن است! کمی حس ناخوشایند در دهان ایجاد شود.

حس ایجاد شده پس از طی مدت زمانی کوتاه برطرف خواهد شد.

ارتودنسی در شرق تهران

ارتودنسی چه مدت طول می کشد؟

زمانبندی ارتودنسی بسته به شرایط فک و میزان کجی دندان ها متفاوت است. همچنین استفاده از درمان نوع متحرک و یا ثابت نیز می تواند در مدت زمان اثرگذار باشد.

اما به طور کلی، درمان در حدود 6 ماه تا 4 سال مدنظر قرار می گیرد.

در چه سنی ارتودنسی مناسب است؟

درمان کجی دندان و یا اصلاح فرم دندان ها در سنین کودکی بسیار توصیه می شود. ارتودنسی را می توان برای تمامی گروه های سنی مدنظر قرار داد. اما با توجه به شرایط اجتماعی افراد بزرگسال، آنها معمولا به سختی این نوع روش درمان را قبول می کنند.

بهترین سن انجام ارتودنسی بین سنین 9 تا 14 سالگی توصیه می شود.

لازم به ذکر است! امروزه افراد با سلایق و شرایط مختلف می توانند از انواع مرئی و نامرئی ارتودنسی استفاده کنند.

ارتودنسی قابل مشاهده: شامل استفاده از بریس های فلزی می باشد.

کلیک کنید

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی: شامل استفاده از بریس های سرامیکی، ارتودنسی نوع شفاف و بریس های پشت دندانی می باشد.

ارتودنسی در شرق تهران ؛روش های جایگزین ارتودنسی کدامند؟

در کنار ارتودنسی، کامپوزیت و لمینت امروزه از اهمیت خاصی برخوردار است.این دو روش جهت زیباسازی ساختار و ظاهر دندان در مدت زمان کوتاه مورد استفاده قرار می گیرند.

بهتر است بدانید! لمینت و کامپوزیت فرم دندان را به صورت اصولی تغییر نمی دهند.این دو روش نیاز به کمی تراشیدن دندان و استفاده از مواد رزینی خواهند داشت.

عوارض ارتودنسی چیست؟

هر روش درمانی نیازمند رعایت اصول اجرایی می باشد. در صورتی که ارتودنسی توسط دندانپزشک متخصص حاذق و با تجربه انجام شود، روند درمان به خوبی بدون هیچ عارضه ای می تواند دنبال شود.

اما در کنار تکنیک های دندانپزشکی، همراهی بیمار در تمامی مراحل انجام ارتودنسی بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

کلیک کنیددندانپزشک خوب در شرق تهران

لازم به ذکر است! در مراحل اولیه، ممکن است کمی زخم و یا خراش در ناحیه لپ و یا لب ایجاد شود. این موارد تا حدودی طبیعی خواهد بود و پس از مدت زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

بهداشت دهان و دندان را جدی بگیرید و به زیبایی دندان های خود اهمیت دهید!